Šéfkuchár Miroslav Gemzický hovorí, že pri zostavovaní jedálneho lístka dávali dôraz najmä na lokálne suroviny. A tak halušky ponúkajú s bryndzou z Východnej, kde ju stále robia poctivo z ovčieho mlieka a kde sa ovce pasú na horských pasienkoch pod Kriváňom. A namiesto lososa si v Liptovskom dvore môžte dať zubáča či pstruha, ktorý to na tanier nemal ďaleko - život si užíval v čistej vode Demänovky v neďalekej Demänovskej doline.
Inšpirácia od starých materí Na lokálnosť surovín je pyšný aj manažér reštaurácie Branislav Bahleda: „Je to po prvý raz, čo sme z jedálneho lístka vypustili stálicu – nórskeho lososa. Ten sa k nám dostáva predsa len zďaleka. Pri rybách, ktoré sú vylovené zo slovenských vôd, môžeme na čerstvosť dbať oveľa viac. Myslím si, že dravé sladkovodné ryby, ktoré ponúkame, sú ako surovina na vyššej úrovni. Takže skúsime, čo na to povie hosť, keďže losos je ako súčasť medzinárodnej kuchyne všeobecne známy a obľúbený.”
Šéfkuchár M. Gemzický upozorňuje na to, že pri príprave jedál sa vyhýbajú praženiu vo fritéze a polotovary v ich kuchyni nemajú miesto - všetko si vyrábajú sami. Miestnym špecialitám venovali dve strany jedálneho lístka. Vrátane polievky - liptovskej kapustnice s hríbmi, klobáskou a údeným mäsom a domácimi pirohmi, ktoré sú hneď trojaké. Buď klasicky varené, naplnené bryndzou a zaliate kyslou smotanou, alebo plnené lesnými hríbmi a mladou cibuľkou, dochutené omáčkou a mäsom z mladého kuriatka. Tretí spôsob je netradičný - pirohy nie sú varené, ale pečené. Podľa šéfkuchára si to môžu dovoliť práve preto, že si ich robia sami z kvalitného zemiakového cesta.
Z kuchyne starých materí sú aj šúľance - s opečenou strúhankou a maslom, orechmi alebo makom a slivkovou omáčkou. Špecialitou šéfkuchára je gazdovskou slivovicou flambovaný špíz z bravčovej panenky, prekladaný slivkami. Jednoduché, ale kombináciou chutí výnimočné jedlo. Určite stoja za ochutnanie aj dusené bravčové líčka na červenom víne a koreňovej zelenine s paštrnákovým pyré. Najmä v jeseni je aktuálny jeleň na víne s karamelizovanou červenou kapustou - a k nemu halušky z vlašských orechov.
Z vlastnej záhradky Medzinárodnú kuchyňu zastupuje napríklad steak z hovädzej sviečkovice na restovaných zemiakoch s fazuľkovými luskami a tymianovou omáčkou. Možno drobnosť, ale aj po tymian si kuchár vyjde len na dvor, do vlastnej záhradky. A okrem neho tam má vždy čerstvú šalviu, mätu, rozmarín, koriander...
Pre niekoho málo známou novinkou je šťavnatý steak z mangalice na zemiakovo-zelerovej kaši. Mangalica je druh ošípanej, ktorá sa kŕmi na zelených pastvinách, bukvicami a prírodným krmivom a je vo voľnom výbehu aj v tuhej zime. Z toho dôvodu dosahuje prirodzené prírastky a masti z nej neobsahuje „zlý“ cholesterol „Je teda akési prasiatko so zmyslom pre zdravý životný štýl,” smeje sa B. Bahleda.
Stálicou medzi dezertmi je maková štrúdľa, každý deň čerstvá, a preto podľa šéfkuchára vždy iná. „Keď príde z biofarmy vo Východnej čerstvý tvaroh, tak je tvarohová, keď máme čerstvé jablká, tak jablková, inokedy maková, s orechmi, hruškami. Experimentujeme aj s čučoriedkami či čokoládou a vždy je k tomu zmrzlina a čerstvá šľahačka,” hovorí M. Gemzický.
Sladkou bodkou za jedlom však môžu byť aj domáce tvarohové knedlíčky v čučoriedkovej omáčke či torta z vlašských orechov, ktorá sladkohorkú chuť orechov spája s kyslejšou višňovou omáčkou. Labužníkom je určené fondue z najkvalitnejších druhov belgických čokolád s čerstvým ovocím.
Z rodinného pivovaru a slovenských pivníc Štandardnú ponuku nápojov doplnil Liptovský dvor o špecialitku z malého rodinného pivovaru ERB v Banskej Štiavnici. Je ňou pšeničné kvasinkové pivo. No aj ten, kto k jedlám uprednostňuje vína, si príde na svoje. „Vínnu kartu pripravil somelier podľa ponuky našich jedál, takže nie je problém vybrať si. A aj tu sme sa držali lokálnych dodávateľov – viac ako 70 % ponúkaných vín je zo slovenských viníc, od veľkých i malých vinárov,” konštatuje B. Bahleda.