Rusovecké Ponteo je mostom, ktorý spája aktívnych ľudí

Keď otvárali koncom roka 2008 hotel Ponteo v bratislavskej mestskej časti Rusovce, návštevníci hneď zistili, že nejde o obyčajné ubytovacie zariadenie. Prezrádza to aj podtitul v názve – Activity park. (Inzercia)

Okrem hotelových, reštauračných a kongresových služieb tam totiž nájdete aj rôzne športové aktivity. Pre celú rodinu.

So susedmi

ponteoVymyslieť vhodný, zaujímavý a ľahko zapamätateľný názov pre nové hotelové či reštauračné zariadenie nie je vždy ľahké. Prečo páve Ponteo? V preklade to totiž znamená most. A hoci priamo pri hoteli netečie rieka, ba ani potok, má to hlboký zmysel. Zariadenie leží pri hranici s Maďarskom a Rakúskom, takže spája Slovensko s týmito, ba vďaka neďalekej diaľnici aj inými krajinami. Pritom ale k Dunaju a jeho hrádzi, kde sa denne preháňajú stovky korčuliarov a bicyklistov, je to však odtiaľ iba na skok. A ďalšou blízkou atrakciou je Gerulata, rusovecký kaštieľ s jeho prekrásnym parkom. Aj keď v súčasnosti nie je v takom stave, ako by si jeho obdivovatelia želali, snáď príde čoskoro chvíľa, keď sa začne aj s jeho obnovou.

V teplých farbách

Vstúpme do areálu Pontea, ktorého od hlavnej cesty do Maďarska delí vysoký, zelenými listami brečtanu pomaľovaný múr. Za ním akoby ste sa ocitli v inom svete - svete pohody, relaxu, priateľskej, domáckej atmosféry. Už na trávniku pred budovou vás lákajú ľahnúť si aspoň na chvíľu tuli vaky so značkou Ponteo a dať si prvý dúšok relaxu.

V samotnom hoteli umocní prvý dojem moderný príjemný dizajn i rôzne nápadité detaily. Architekt sa pohral s teplými prírodnými nadčasovými farbami. Dominujú olivovo zelené poťahy sedacieho nábytku skombinované s prírodnou hnedou a béžovou. Napokon, Rusovce sú spojené s prírodou, vidiekom. Aj preto sa motív lístkov opakuje na viacerých detailoch.

Prírodu vám však priblížia aj iné drobnosti. Napríklad rybičky v malých akváriách na stoloch reštaurácie, či papagáje na terase. Alebo malé biokrby na bioetanol, ktoré vám pri večernom posedení zapáli čašník na stole namiesto sviečky. Modrý plameň plápolá medzi bielymi kamienkami a vytvára intímnu atmosféru.

Navyše, každý piatok vám bude pritom hrať na terase živá hudba. Rozoznejú džezové tóny či večne zelené rokové evergríny. A sú dni, keď hostia neodolajú a vybehnú aj na parket. Veď tanec tiež patrí k príjemnému večeru bez ohľadu na to, koľko rokov práve máte. „Chceme byť iní ako naša konkurencia a súčasne oslovovať všetky generácie,“ prízvukuje obchodno-marketingová manažérka Petra Teplanová.

Keď hovoríme o hudbe, na tú myslia v Ponteu aj v iných dimenziách. V reštaurácii nebudete počuť z reproduktorov nejakého ukecaného moderátora rozhlasovej stanice, ale pohodovú hudbu, ktorá neruší príjemné posedenie.

ponteo

Jedálny lístok pre zdravie

Ponuka v reštaurácii Ponteo je zameraná na medzinárodnú kuchyňu. „Jedálny lístok sa snažíme pravidelne každé tri-štyri mesiace obmieňať, pridávať nové jedlá podľa sezónnosti surovín,“ objasňuje P. Teplanová. „Naposledy to bola napríklad kokosová, gaštanová či banánová polievka, ktorú varil náš kuchár aj v Ženskom magazíne v STV. Nechýba ani detské menu.“

Keďže ale ide o podnik, kam veľa ľudí prichádza za športovými aktivitami, načerpať sily, či udržať si kondíciu, na jedálnom lístku dominujú ľahké jedlá zdravého životného štýlu z kvalitných a čerstvých surovín, ako je napríklad fitnes chicken šalát či iné zeleninové jedlá. „Snažíme sa o zachovanie originality, ale s kombináciou netradičných chutí v duchu: Povez mi čo ješ a ja ti poviem, ako dlho budeš žiť,“ zdôrazňuje P. Teplanová.

Leto sa v Ponteu nesie v znamení grilovania. Tamojšia terasa je na to ideálnym miestom. Je to naozaj miesto na príjemné posedenie pre celú rodinu či partie priateľov. Ale bez ohľadu na ročné obdobie si možno dať niečo na zahriatie v zimnej záhrade alebo bare, či kávičku v kaviarni. Nápojový lístok obsahuje vybrané slovenské i zahraničné vína.

ponteo

Pohyb nie je módna záležitosť

O domáckej atmosfére hovorí aj fakt, že hlavnými hosťami hotela sú najmä ľudia, ktorí žijú v okolitých novostavbách. Tých je v tejto časti Rusoviec neúrekom a ďalšie pribúdajú. „Želáme si však, aby sem chodili aj ľudia z iných častí Bratislavy,“ netají P. Teplanová. „Máme čo ponúknuť. Pre deti sú tu šmykľavky, pieskovisko, hračky, takže rodičia sa môžu zatiaľ venovať iným aktivitám.“

Najmä po únavnom a stresujúcom dni každému dobre padne trochu relaxu. A keďže Ponteo je aj Activity parkom, dá sa tam športovať vo fitnes centre či na spinningu, zacvičiť si pilates i jogu, ponaťahovať sa na fitloptách, alebo vyskúšať human sport. Kto je súťaživý typ, ten si určite užije so spoluhráčmi pri squashi, vonku pri beach volejbale, na tenisovom kurte, minifutbale, hádzanej, basketbale či inom športe na multifunkčnom ihrisku.

A veľa zábavy si celé partie môžu užiť aj v bowlingu so šiestimi dráhami. Kto má radšej pokojnejšie formy oddychu, ten si zrejme vyberie niečo z wellness ponuky, ako sú rôzne druhy sáun od fínskej cez parnú až po infra saunu. A romantické duše čakajú ešte vírivé bublinky v jacuzzi na otvorenej terase s výhľadom do okolia. Na záver sa hodí uvoľňujúca masáž a deň bude mať krásny záver.

Ak je niekomu ešte aj toto málo, tak sa môže vybrať zahriať na tanečný parket. Súčasťou aktivít v Ponteu je totiž aj tanečná škola. Najnovšie pod patronátom renomovaného tanečného páru manželov Jagerovcov.

Pre firemné podujatia

V takejto aktivitami nabitej atmosfére sa výborne organizujú aj rôzne firemné podujatia. Môžu mať zábavný, ale aj celkom seriózny pracovný charakter. V hoteli sú totiž aj tri kongresové sály s rôznymi dispozíciami i kapacitou a moderným technickým vybavením. A zanedbateľné nie je ani to, že klienti hotela majú parkovanie bezplatné.

ponteo

Môžete sa stať členom klubu Ponteo

Nedávno zaviedlo Ponteo ako jeden z prvých hotelov klubové karty pre jednotlivcov i firmy (Bussiness Card) od strieborných cez zlaté až po platinové. Líšia sa podľa toho, koľko si kto predplatí úvodný kredit. Minimálna výška je 30 € a držiteľ karty má výhodu rôznych zliav na reštauračné, ubytovacie, wellness a iné služby. Sú určené najmä pre pravidelných hostí. A kto sa bude pravidelne vracať a zbierať si body, má šancu získať tričko, mobil ba i módny tablet.

Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Štátna firma ukázala, ako by sa dalo obísť zvyšovanie príplatkov

Najväčší súkromní zamestnávatelia zhodne tvrdia, že také kroky, ako chystá železničné Cargo, neplánujú.

PLUS

Čo sa deje v Smere? Fico drží Kaliňáka aj za cenu, že stranu pochová

Premiér umlčal hlasy, ktoré volali po personálnych zmenách v jeho strane.

EKONOMIKA

PSA bude v Trnave vyrábať elektromobily. Model je tajomný

Koncern PSA Groupe na Slovensku vyrába Citroën C3 a Peugeot 208.

DOMOV

Bratislavu zradila doprava aj kultúrna uzavretosť, hovoria experti

Lieková agentúra v Bratislave nebude.

Neprehliadnite tiež

Odovzdávanie kuchárskej varechy v reštaurácii HU:MAN

S príchodom jesene odovzdal Ľubomír Herko pomyselnú štafetu jedinečného konceptu reštaurácie HU:MAN v podobe kuchárskej varechy. Jej držiteľom sa stal v gastronomickom svete uznávaný priekopník Peter Ďurčo.

Ako sa stravovať počas užívania antibiotík a kto vypestoval najkrajšie jablko na Slovensku?

Prinášame vám pestrý prehľad článkov o jedle, zdravom stravovaní a tipmi na víkendové varenie.

Svadba ako z rozprávky? Ak ste zo stredného Slovenska, máme skvelý tip

Milí páni, neberte si to osobne, no tento článok venujeme najmä vašim polovičkám. Žienky, čo by ste povedali na svadbu v krásnej záhrade? V Zlatom dukáte vám to s radosťou splnia.

Prvý ležiak na svete vznikol v Plzni. Fenomén menom Pilsner Urquell

Stačila kombinácia meštianskej nespokojnosti a talentu bavorského sládka.