SME
Piatok, 3. apríl, 2020 | Meniny má Richard

Poznáte všetky druhy exotických plodov?

Exotické plody so sebou prinášajú okrem nových exotických chutí aj plno vitamínov a zdravotných benefitov. V tomto krátkom kvíze zistíte, či poznáte všetky tieto chutné druhy. Ak nie, je najvyšší čas to napraviť a prekvapiť svoje chuťové poháriky!

Načítávam...
 1. Ide o plody stromu Pandanus tectorius, ktoré nájdeme na Havajských ostrovoch. Od zrelých „šišiek“ sa odlupujú jednotlivé kúsky, ktoré sa vyznačujú výbornou chuťou, ktorá je veľmi podobná ananásu. Aký je názov tohto ovocia?

  Kvízová fotka
  1. Monstera Deliciosa
  2. Hala fruit
  3. Salak
 2. Toto ovocie je charakteristické krásnou fialovou farbou a rastie v Kórei a v Japonsku. Jeho dužina chutí ako kombinácia banánu, marakuji a kokosovej vody. Aký je názov tohto exotického ovocia?

  Kvízová fotka
  1. Akebia
  2. Miraclefruit
  3. Cherimoya
 3. Toto ovocie má veľmi prenikavú vôňu a rastie v oblastiach Južnej Ázie. Vďaka svojej citrusovo-broskyňovej chuti patrí medzi veľmi obľúbené plody. Poznáte jeho názov?

  Kvízová fotka
  1. Liči
  2. Cupuacu
  3. Mangostán
 4. Patrí medzi najobľúbenejšie ovocie na Jamajke. Prezýva sa aj ako „zeleninový mozog“, pretože z celého plodu sa jedia iba vnútorné biele časti, ktorých vzhľad pripomína mozočky.

  Kvízová fotka
  1. Akcee
  2. Noni
  3. Buddhova ruka
 5. Ovocie, ktoré sa nazýva aj Dračie ovocie alebo Kráľovná noci. Je vyšľachtené z niekoľkých druhov kaktusov a výzorom pripomína ananás alebo veľký artičok. Chuť je kombináciu kiwi a hrušiek a plody sú ružové s bielou dužinou obsahujúcou semiačka. Aký je názov tohto chutného ovocia?

  Kvízová fotka
  1. Pitahaya
  2. Hurmikaki
  3. Figa
 6. Ide o citrusové ovocie, ktoré je pôvodom z juhovýchodnej Ázie a Malajzie. Je najväčším citrusovým plodom, môže vážiť aj 4 – 5 kilogramov. Najčastejšie sa jeho váha pohybuje okolo 1 kilogramu. Farba dužiny je svetlo žltá až oranžová.

  Kvízová fotka
  1. Karambola
  2. Pomelo
  3. Mango
 7. Malá oranžová guľôčka, ktorá je ukrytá v papierovom obale. Veľkosťou a tvarom sa podobá cherry paradajkám, ale chuťou egrešom či kiwi. Ako sa volá táto zdravá maškrta?

  Kvízová fotka
  1. Marakuja
  2. Papája
  3. Physalis
Vyhodnotiť

Téma: Kvízy z Fičí

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

Hlavné správy zo Sme.sk

Cynická obluda

Oklamaný Matovič

Takto to vyzerá, keď si niekto pri deklarovaní túžby dostať sa z opozície k moci neprečíta písmenká pod čiarou.

Jeden deň niečo povie, na druhý to už neplatí. Premiér Igor Matovič

Je to pozostatok jeho opozičnej politiky, vraví Mesežnikov.

Premiér Matovič niekedy odpovedá na otázky novinárov aj dve hodiny.
Podcast Dobré Ráno.
Koronavírus pod mikroskopom.